Vize Rejim Tablosu
Pasaport alım süreci ve pasaport türlerei
Pasaport Türleri
Vize Rejim Tablosu
Vize İşlemleri

Vize Rejim Tablosu

Seyahatinizi planlamadan önce vize rejim tablosundan gideceğiniz ülkenin uyguladığı vize rejimi hakkında bilgi edinmenizi önemle tavsiye ediyoruz. Gideceğiniz ülkeye ait kuralları, kalış sürelerini, izin verilen veya verilmeyen durumları veya vize gerekiyorsa neler yapılması gerektiğini öğrenmeniz son derece önemlidir.

Bu tablo bizlere hangi ülkeye vizeyle veya vizesiz gidildiğini, dünya ülkelerinin Türk vatandaşlarına nasıl bir vize rejimi uyguladığını, ülke sınırlarında uygulanan giriş veya çıkış kurallarını, sınır kapısında vize veren ülkeleri, e-vizeye tabi olan ülkeleri, kimliğiniz ile seyahat edebileceğiniz ülkeleri veya hangi ülkeye seyahat yasağı olduğunu gösterir tablodur. Seyahat edeceğiniz ülkeye ait kuralları mutlaka not ediniz.

Seyahatinizden en az otuz veya kırk beş gün önce vize rejim tablosuna bakmanız, eğer gideceğiniz ülke vize istiyorsa o ülkeye ait vizeyi almak için en kısa sürede bir seyahat acentası, vize danışmanlık ofisi, konsolosluk veya konsolosluk aracı kurumu ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. 

Ülkelere ait vize rejim tablosunun yer aldığı dış işleri bakanlığı tarafından hazırlanmış yasal ve resmi web sitesi aşağıda paylaşılmıştır. Web sitesine ait linkin üzerine tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. 

http://www.mfa.gov.tr/turk-vatandaslarinin-tabi-oldugu-vize-uygulamalari.tr.mfa 

 

** Detaylı bilgi almak için ; 0 232 482 03 00 veya 0 554 433 79 39 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.

Adres:  Akdeniz Cad.Akdeniz İş Merkezi No: 5 Kat:7 Daire:719 Pasaport / İZMİR 

Tel: 0 232 482 0 300       Gsm: 0 554 433 79 39      Fax: 0 232 482 0 343

Email:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

EKSELANS TURİZM SEYAHAT ACENTASI – A 6312

S5 Box