Ülkeler

Belçika Vizesi

Kategori: Schengen Ülkeleri

* Acentemiz sizin adınıza Belçika Vizesi başvuruları yapmak üzere yetkili ve yasal izinlidir.

* Vize için gerekli evraklar listesi başvuru yapacak kişinin başvurmak istediği vize türüne, seyahat amacına, iş, gelir ve mevcut durumuna göre farklılık göstermektedir. Vize işlemlerinizde bizi tercih etmeniz halinde, almak istediğiniz vize türüne göre gerekli evraklar listesi tarafınıza gönderilecek ve profesyonel ekibimiz evraklarınızın eksiksiz/doğru bir şekilde tamamlanmasını, başvurunuzun sorunsuz ilerlemesini ve vizenizi seyahatinizden önce almanızı sağlayacaktır.

* Belçika vize işlemleri için hizmet veren başvuru merkezi Türkiye'deki tüm illerden başvuru kabul eder, yetki alanına göre ilgili konsolosluğa dosyanızı gönderir. Belçika Konsoloslukları sadece İstanbul ve Ankara illerinde bulunmaktadır. Belçika vize başvuru merkezi, İstanbul, Ankara, Antalya, Gaziantep ve Bodrum'da bulunmaktadır.

* Daha önce herhangi bir Schengen ülkesi vize başvurusunda parmak izi vermiş olsanız bile Belçika Konsolosluğu her başvuruda parmak izinizi tekrar almaktadır. Evraklarınız tarafımıza ulaştıktan sonra istediğiniz veya vizenizin yetişmesi gereken tarihe göre randevunuz alınarak tarafınıza bildirilecektir. Başvuru merkezinden alınacak randevular için sizden bir ücret alınmaz, randevu ücretsizdir, Vize işleminden vazgeçtiğinizde randevunuz iptal edilir. Sizden randevu için para talep eden kişi veya kurumlara itibar etmeyiniz.

** Konsoloslukların içinde meydana gelen önemli durumlardan, olaylardan veya son dakika yaşanabilecek elektrik, iletişim ağı vb. kaynaklı sorunlarından dolayı, ülkelerin yasal düzenlemeleri ile ilgili değişikliklerden, kişinin verdiği veya vereceği yalan, yanıltıcı, eksik ve yanlış beyanlardan, sahte, tahrip edilmiş veya eksik belgelerden dolayı yetiştirilmeyen veya çıkmayan vizelerden işletmemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize başvurusu yapacak kişi, kendisine anlatılacak tüm yasal bilgilerden sonra tüm şartları ve kuralları kabul etmiş sayılacaktır ve onayı alındıktan sonra işlemleri başlatılacaktır.

** Detaylı bilgi almak için; aşağıdaki vize bilgi talep formunu doldurup bize gönderebilir veya 0 232 482 03 00 ve 0 554 433 79 39 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.

 

BELÇİKA VİZESİ - ÖNEMLİ NOTLAR

  • Başvurular ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 
  • Konsolosluk yasal başvuru süresi, seyahat tarihinden minimum 15 iş günü - maksimum 90 gün öncesine kadardır.
  • Soyadı, evlilik veya boşanma nedeni ile değişen bayanlar, yeni pasaport çıkarmalı ve varsa eski pasaportunu da ibraz etmelidir. Eski pasaportunda parmak izi verilmiş vizesi olsa da yeniden parmak izi vermek zorundadır.
  • 18 yaşından küçük çocuklar için, anne ve babanın, noterden birlikte veya ayrı ayrı muvafakatname ve taahhütname çıkarması, İngilizce tercümesini yaptırması ve belgelerin orjinallerini sunması zorunludur.
  • 12 yaşından küçük çocukların da başvuru yapılacağı gün başvuru merkezinde olması gerekmektedir.
  • Konsolosluk otel ve uçak rezervasyonlarını kontrol edip, onay almaktadır. 
Vize hakkında soru sor

Adres:  Akdeniz Cad.Akdeniz İş Merkezi No: 5 Kat:7 Daire:719 Pasaport / İZMİR 

Tel: 0 232 482 0 300       Gsm: 0 554 433 79 39      Fax: 0 232 482 0 343

Email:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

EKSELANS TURİZM SEYAHAT ACENTASI – A 6312

S5 Box