Schengen Ülkeleri

Slovakya Vizesi

Kategori: Schengen Ülkeleri

Slovak Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan Ulusal (Umuma Mahsus, Bordo) Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, pasaportlarında geçerli Schengen vizesi bulunmuyorsa, bu ülkeye seyahat etmek için vize müracaatında bulunmakla yükümlüdürler. 

Slovakya Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler arasında bulunmaktadır. Dolayısıyla bu ülkeye seyahat edecek Ulusal (Umuma Mahsus, Bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Slovakya'ya yapacakları en fazla 90 günlük ( kısa süreli) seyahatler için Schengen vizesi müracaatı yapmalıdırlar.  

Slovakya Konsolosluğu kısa süreli ve uzun süreli tüm seyahatlere ilişkin vize müracaatlarını birebir almaktadır. Slovakya vizesi ile ilgili karar mercii Slovakya İstanbul Başkonsolosluğu ve Slovakya Ankara Büyükelçiliği’dir. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde bulunan Slovakya Fahri Konsoloslukları da Slovakya vizesi başvurularını kabul etmektedir. Ancak Slovakya Fahri Konsolosluklarının Slovakya vizesi hakkında karar verme yetkisi bulunmamaktadır.

**Detaylı bilgi için; Dünya Turizm Danışmanlık Vize Takip Hizmetleri Ve Organizasyon'un 0 232 482 03 00 veya 0 554 433 79 39 numaralı telefonlarımızı arayınız.

Vize hakkında soru sor

Adres:  Akdeniz Cad.Akdeniz İş Merkezi No: 5 Kat:7 Daire:719 Pasaport / İZMİR 

Tel: 0 232 482 0 300       Gsm: 0 554 433 79 39      Fax: 0 232 482 0 343

Email:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

EKSELANS TURİZM SEYAHAT ACENTASI – A 6312

S5 Box