Schengen Ülkeleri

Slovenya Vizesi

Kategori: Schengen Ülkeleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve uzun süreli oturum iznine sahip olup Türkiye’de yaşayan yabancı uyruğa mensup kişiler Slovenya’ya seyahat edebilmek için Slovenya vizesi almalıdırlar. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu taşıyanalar 90 güne kadar Slovenya Schengen vizesinden muaftır ancak bu süre 180 günlük süre içinde geçerlidir. Bununla birlikte T.C. Umuma Mahsus Bordo pasaport sahipleri Slovenya seyahatlari öncesinde Slovenya vizesi başvurusu yaparak ülkeye giriş yapabileceklerdir.

Slovenya Konsolosluğu diplomatik misyonu ve Ankara Slovenya Büyükelçiliği, vize işlemlerinde tek karar merciidir. Ancak Slovenya vize başvuruları Slovenya Devletinin, Slovenya’nın Türkiye’deki diplomatik misyonlarına verdiği yetkiye dayanılarak vize başvuru merkezleri ve akredite vize kurumları tarafından yapılmaktadır. Slovenya Konsolosluğu D vize tabir edilen ve Slovenya’da uzun süreli kalmayı amaçlayan şahısların başvurularını doğrudan kabul etmekte olup, Schengen vize başvurularında vize talebinde bulunan kişileri vize merkezine yönlendirmektedir. Slovenya vize randevusu alınarak Slovenya vizesi için başvuru, gerekli evrakların teslimi ve parmak izi ibrazını içeren biyometri işlemi akredite merkezlerde yapılmakta olup, yukarıda belirtildiği üzere vize sonucunu ve vizenin süresini belirleyen tek kurum Slovenya Konsolosluğudur.

**Detaylı bilgi için; Dünya Turizm Danışmanlık Vize Takip Hizmetleri Ve Organizasyon'un 0 232 482 03 00 veya 0 554 433 79 39 numaralı telefonlarımızı arayınız.

Vize hakkında soru sor

Adres:  Akdeniz Cad.Akdeniz İş Merkezi No: 5 Kat:7 Daire:719 Pasaport / İZMİR 

Tel: 0 232 482 0 300       Gsm: 0 554 433 79 39      Fax: 0 232 482 0 343

Email:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

EKSELANS TURİZM SEYAHAT ACENTASI – A 6312

S5 Box