Diğer Ülkeler

Birleşik Arap Emirlikleri

Kategori: Diğer Ülkeler

Dubai Turistik Vize İşlemleri Hakkında

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’ne bağlı Dubai Emirliği’ne turistik amaçlı seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Dubai Turistik vizesi için vize başvurusu yapmalıdır. Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai Emirliği’ne Turistik amaçlı yapacakları seyahatler için Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye arasında vize anlaşmasına göre Dubai Turistik vizesi işlemlerine tabi tutulmazlar. Ancak bu durum 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatler için geçerlidir. Dubai/Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’ye Turistik amaçla yani gezi, eğlence, tatil gibi sebeplerle seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Kısa Süreli Dubai Turistik Vizesi ve Uzun süreli Dubai Turistik Vizesi olmak üzere iki çeşit Dubai Turistik Vizesi uygulaması bulunmaktadır. Bu vize çeşitlerinden herhangi birine başvuru yapan kişiler Dubai Emirliği’ne gerçekleştirecekleri seyahatlerin sıklığına göre tek girişli ya da çok girişli Dubai Turistik Vizesi almakla mükelleftir. Dubai Turistik Vizesi başvurusunda bulunan kişiler vizenin onaylandığı tarihten itibaren 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapmalıdır.

Kısa Süreli Dubai Turistik Vizesi: Bu vize çeşidi tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki çeşit seyahat olanağı sağlamaktadır. Vize sahibine Dubai’de toplam 30 gün konaklama hakkı sağlayan bu vizeyi uzatma imkanı yoktur. Ancak Birleşik Arap Emirlikleri kısa süreli Dubai Turistik Vizesi sahibi kişilerin seyahatlerini 28 günün sonunda tamamlamasını talep etmektedir. Eğer kişilerin vizesi çok girişli ise, Dubai Turistik Vizesinin geçerliliği süresince yapılacak tüm seyahatler için toplam 28 gün konaklama kuralını aşmamalıdır. Dubai Turistik Vizesini uzatma imkanı söz konusu olmadığından bu süre aşıldığı takdirde 3000 USD cezai yaptırım uygulanmaktadır. 

Uzun Süreli Dubai Turistik Vizesi: Bu vize çeşidi de kısa süreli Dubai Turistik Vizesi gibi tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki türde seyahat hakkı sağlar. Uzun süreli Dubai Turistik Vizesi başvurusunda bulunan kişiler Dubai’de toplam 90 gün konaklama hakkına sahip olurlar.  Uzun süreli Dubai Turistik Vizesi konusunda da uzatma imkanı bulunmadığından, kişiler tek seferde ya da çok girişli olarak gerçekleştirecekleri Dubai seyahatlerini 90 gün içerisinde sonlandırmakla mükelleftir.

Dubai vizesi almış olmak, vizeyi alan kişinin Dubai’ye giriş yapmasını garanti etmemektedir. Dubai sınır girişlerinde görevli olan memur ve polisler Dubai girişlerine izin vermeme hakkına sahiptir.

Vize işlemlerinizde bizi tercih etmeniz halinde profesyonel ekibimiz evraklarınızın eksiksiz bir şekilde tamamlanmasını, başvurunuzun sorunsuz ilerlemesini ve uzun süreli vizenizi seyahatinizden önce almanızı sağlayacaktır.

**Detaylı bilgi için 0 232 482 03 00 ve 0 554 433 79 39 numaralı telefonlarımızı arayınız.

Adres:  Akdeniz Cad.Akdeniz İş Merkezi No: 5 Kat:7 Daire:719 Pasaport / İZMİR 

Tel: 0 232 482 0 300       Gsm: 0 554 433 79 39      Fax: 0 232 482 0 343

Email:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

EKSELANS TURİZM SEYAHAT ACENTASI – A 6312

S5 Box