Ülkeler

Acentemiz sizin adınıza İtalya Vizesi başvuruları yapmak üzere yetkili ve yasal izinlidir. Vize için gerekli evraklar listesi başvuru yapacak kişinin başvurmak istediği vize türüne

, seyahat amacına, iş, gelir ve mevcut durumuna göre farklılık göstermektedir. Vize işlemlerinizde bizi tercih etmeniz halinde, almak istediğiniz vize türüne göre gerekli evraklar listesi tarafınıza gönderilecek ve profesyonel ekibimiz evraklarınızın eksiksiz/doğru bir şekilde tamamlanmasını, başvurunuzun sorunsuz ilerlemesini ve vizenizi seyahatinizden önce almanızı sağlayacaktır.

* İtalya vize işlemleri için hizmet veren başvuru merkezi konsoloslukların yetki alanına göre başvuru kabul eder ve yetki alanına göre ilgili konsolosluğa dosyanızı gönderir. İzmir İtalya Konsolosluğu sadece yetki alanındaki illere göre yapılan başvuruları sonuçlandırır. İtalya Konsoloslukları sadece İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde bulunmaktadır. İtalya vize başvuru merkezi, İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Gaziantep illerinde bulunmaktadır.

* Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra herhangi bir Schengen ülkesinden vize aldıysanız ve parmak izi verdiyseniz evrakları tarafımıza kargo ile göndermeniz veya elden teslim etmeniz yeterlidir. Vize departmanımız sizin adınıza başvurunuzu sonuçlandıracaktır. Daha önce aldığınız vize için her ne kadar parmak iziniz olsa da, konsolosluk gerek gördüğü takdirde tekrar parmak izi alımı için sizi çağırabilir.

* Eğer parmak izi vermediyseniz, tüm Schengen ülkeleri için 5 yıl geçerli olacak parmak izi/biyometri işlemi için başvuru merkezine gelmeniz gerekmektedir. Evraklarınız tarafımıza ulaştıktan sonra istediğiniz veya vizenizin yetişmesi gereken tarihe göre randevunuz alınarak tarafınıza bildirilecektir. Başvuru merkezinden alınacak randevular için sizden bir ücret alınmaz, randevu ücretsizdir. Vize işleminden vazgeçtiğinizde randevunuz iptal edilir. Sizden randevu için para talep eden kişi veya kurumlara itibar etmeyiniz.

** Konsoloslukların içinde meydana gelen önemli durumlardan, olaylardan veya son dakika yaşanabilecek elektrik, iletişim ağı vb. kaynaklı sorunlarından dolayı, ülkelerin yasal düzenlemeleri ile ilgili değişikliklerden, kişinin verdiği veya vereceği yalan, yanıltıcı, eksik ve yanlış beyanlardan, sahte, tahrip edilmiş veya eksik belgelerden dolayı yetiştirilmeyen veya çıkmayan vizelerden işletmemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize başvurusu yapacak kişi, kendisine anlatılacak tüm yasal bilgilerden sonra tüm şartları ve kuralları kabul etmiş sayılacaktır ve onayı alındıktan sonra işlemleri başlatılacaktır.

** Detaylı bilgi almak için; aşağıdaki vize bilgi talep formunu doldurup bize gönderebilir veya 0 232 482 03 00 ve 0 554 433 79 39 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.

 

İTALYA VİZESİ - ÖNEMLİ NOTLAR

  • Başvurular ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 
  • Konsolosluk yasal başvuru süresi, seyahat tarihinden minimum 15 iş günü - maksimum 90 gün öncesine kadardır.
  • Soyadı, evlilik veya boşanma nedeni ile değişen bayanlar, yeni pasaport çıkarmalı ve varsa eski pasaportunu da ibraz etmelidir. Eski pasaportunda parmak izi verilmiş vizesi olsa da yeniden parmak izi vermek zorundadır.
  • 18 yaşından küçük çocuklar için, anne ve babanın noterden birlikte veya ayrı ayrı muvafakatname çıkarması ve orijinalini sunması zorunludur.
  • Konsolosluk otel ve uçak rezervasyonlarını kontrol edip, onay almaktadır.

Akdeniz Cad.Akdeniz İş Merkezi No: 5 Kat:1 Daire:105 Pasaport / İZMİR
Tel:0 232 482 0 300     Tel:0 232 482 0 343    Gsm:0 554 433 79 39 
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

EKSELANS TURİZM SEYAHAT ACENTASI – A 6312

 

S5 Box

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.