Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası

Vize İşlemleri İçin Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Vize için başvurduğunuz konsolosluk, seyahat sürenizi kapsayacak şekilde yapılmış seyahat sağlık sigortanızın orijinalini veya fotokopisini mutlaka dosyanızda görmek istemektedir. 

Konsolosluklar, dosyanıza koyacağınız seyahat sağlık sigortanızın geçerlilik tarihlerini, teminatını, geçerli olduğu coğrafi sahasını, ücreti ödenerek yapılmış gerçek sigorta olup olmadığını kontrol etmektedir. Eğer sigortanız yapılacak kontroller sonrasında uygun bulunmazsa, vizenizin ret olmasına veya konsolosluktan ciddi bir uyarı almanıza neden olacaktır. Bu konuda dikkatli olmanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Seyahat sağlık sigortanızı mutlaka seyahatinizden bir gün önce başlayacak ve dönüş tarihinizden bir gün sonra bitecek şekilde yaptırınız.

Konsolosluklardan bazıları, seyahat sağlık sigortasını minimum on beş veya otuz günlük olarak düzenlenmiş olmasını istemektedir. Başvuru öncesinde acentanızdan, vize danışmanınızdan, konsolosluktan veya aracı kurumdan mutlaka konu ile ilgili doğru bilgiyi edinmenizi tavsiye ediyoruz. Bu, sizin başvuru esnasında veya konsoloslukta işlemleriniz devam ederken mağdur olmanızı veya istemediğiniz bir sonuçla karşılaşmanızı önleyecektir.

Seyahat sigortası her bir birey için ayrı ayrı düzenlenmelidir. Seyahatiniz boyunca yanınızda olmalıdır. Vize işlemleriniz konsoloslukta devam ederken, zorunlu sebeplerden dolayı seyahatinizi iptal etmeniz gerekse bile sigortanız iptal edilmemelidir. Belge üzerinde oynama, karalama veya elle düzeltme yapılmış olmamalıdır. Olabilecek vize reddine karşın vize reddi maddesini taşıyan özel sigorta yaptırabilirsiniz.

Konsoloslukların seyahat sağlık sigortanızın üzerinde görmek istediği bilgileri aşağıda sizler için listeledik. Sigortanızı dosyanıza koymadan önce bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol ediniz.

- Doğru yazılmış seyahat tarihleri
- İstenen teminat miktarı
- Kapsadığı coğrafi saha
- Seyahatiniz boyunca yaşayabileceğiniz olayları veya durumları karşılaması
- Bir adet İngilizce ve bir adet Türkçe hazırlanmış olması
- Üzerinde sigorta firmasına ait kaşe ve imzanın bulunması
- Pasaport üzerinde yazan isim, soyisim, doğum tarihi ve kimlik numarası ile sigorta üzerinde yazan bilgilerin aynı olması

 

** Detaylı bilgi almak için ; 0 232 482 03 00 veya 0 554 433 79 39 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.

 

 
 
 

Akdeniz Cad.Akdeniz İş Merkezi No: 5 Kat:1 Daire:105 Pasaport / İZMİR
Tel:0 232 482 0 300     Tel:0 232 482 0 343    Gsm:0 554 433 79 39 
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

EKSELANS TURİZM SEYAHAT ACENTASI – A 6312

 

S5 Box

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.