Vize Rejim Tablosu

Vize Rejim Tablosu

Seyahatinizi planlamadan önce vize rejim tablosundan gideceğiniz ülkenin uyguladığı vize rejimi hakkında bilgi edinmenizi önemle tavsiye ediyoruz. Gideceğiniz ülkeye ait kuralları, kalış sürelerini, izin verilen veya verilmeyen durumları veya vize gerekiyorsa neler yapılması gerektiğini öğrenmeniz son derece önemlidir.  

Bu tablo bizlere hangi ülkeye vizeyle veya vizesiz gidildiğini, dünya ülkelerinin Türk vatandaşlarına nasıl bir vize rejimi uyguladığını, ülke sınırlarında uygulanan giriş veya çıkış kurallarını, sınır kapısında vize veren ülkeleri, e-vizeye tabi olan ülkeleri, kimliğiniz ile seyahat edebileceğiniz ülkeleri veya hangi ülkeye seyahat yasağı olduğunu gösterir tablodur. Seyahat edeceğiniz ülkeye ait kuralları mutlaka not ediniz.

Seyahatinizden en az otuz veya kırk beş gün önce vize rejim tablosuna bakmanız, eğer gideceğiniz ülke vize istiyorsa o ülkeye ait vizeyi almak için en kısa sürede bir seyahat acentası, vize danışmanlık ofisi, konsolosluk veya konsolosluk aracı kurumu ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. 

Ülkelere ait vize rejim tablosunun yer aldığı dış işleri bakanlığı tarafından hazırlanmış yasal ve resmi web sitesi aşağıda paylaşılmıştır. Web sitesine ait linkin üzerine tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. 

 

http://www.mfa.gov.tr/turk-vatandaslarinin-tabi-oldugu-vize-uygulamalari.tr.mfa 

 

** Detaylı bilgi almak için ; 0 232 482 03 00 veya 0 554 433 79 39 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz

Akdeniz Cad.Akdeniz İş Merkezi No: 5 Kat:1 Daire:105 Pasaport / İZMİR
Tel:0 232 482 0 300     Tel:0 232 482 0 343    Gsm:0 554 433 79 39 
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

EKSELANS TURİZM SEYAHAT ACENTASI – A 6312

 

S5 Box

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.